Format Kitap
Barkod SET-007
Yayın Tarihi 0000-00-00

Emeği Geçenler :
Yazar   : S.eriş Ülger
Yazar   : S. Eriş Ülger

Kitapları:

Dünya'da Atatürk
Cumhuriyet Kadını Latife Hanım
Asrın Mucizesi Atatürk
Mustafa Kemal İle Yeniden Doğuş
Atatürk Milliyetçiliği
Nutuk Kitabı Hediyeli


S.Eriş Ülger, Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 10 Kasım 1953’te Atatürk’ün naaşının Etnografya Müzesi’nden Anıtkabir’e nakli sırasında Türk Gençliği adına “Atatürk’ün Türk Gençliğine Hitabı”nı okudu.

İstanbul Y.Teknik Üniversitesi’nin Mimarlık Fakültesinden mezun oldu. Askerlik görevini yaptıktan sonra kısa bir müddet Türkiye’de çalışan Ülger 1967 yılında İsviçre’ye giderek Avrupa’daki çalışma hayatına başladı. Mimar, İnşaat Amiri ve Danışman olarak çalışan Ülger, meslek hayatını Almanya’da noktaladı.

Mesleki çalışmasının yanı sıra 1998’deAvrupa Atatürkçü Düşünce Derneği’ni kurdu ve ilk başkanlığını yaptı. Milliyet Gazetesi’nin düzenlediği “Örsan Öymen” yarışmasında “Atatürk ile Röportaj” başlıklı eseri ile üçüncülük ödülü aldı.

Avrupa’da “Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti”ile ilgili arşiv çalışmaları yaptı. Bu çalışmalar 1992’de iki cilt halinde “Dünya Basınında Atatürk” adı ile Almanca olarak Bonn Büyükelçiliği tarafından basıldı. Her iki kitapta daha sonra Almancadan tercüme edilerek TBMM Yayınevi tarafından basıldı. “Özgün Belgelerle Atatürk” adlı eseri ise gene TBMM Yayınevi tarafından1995 yılında basıldı.

devamını oku..
Etiketler : Set Kitaplar
Kategori : Tarih
% 30
indirim
199.50
Liste Fiyatı : 285.00
Kazancınız : 85.50
Miktar :  
Adet
Stoklarla sınırlıdır
Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %30 indirim