Format Kitap
Barkod 9786257031493
Yayın Tarihi 2020-08-12
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 160
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Murat Çavga

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı forsu içinde geçen on altı (16) yıldız tarihte kurulmuş Türk devletlerini simgelemektedir. Tarihte kurulan 16 Türk devletinin ilki olan Büyük Hun İmparatorluğu Türklerin kurduğu ilk devlet olarak tarihte yerini almıştır.

Hiç şüphesiz ki Hunlar, devlet kurana kadar küçük beylikler halinde yaşayan Türkleri ilk kez tek devlet yönetimi altında toplamaları bakımından tarihte çok önemli bir yere sahiptirler.

Hunlardan bayrağı devralan Türk devletleri tarihte çeşitli düşmanlar ile mücadele etseler de en kötü zamanlarında dahi tekrar toparlanarak Türkiye Cumhuriyeti'ne kadar uzanan dünya tarihine damgalarını vurmayı bilmişlerdir.

Bu eserde Türklerin, Orta Asya'da kurmuş oldukları ilk devlet olan Büyük Hun İmparatorluğu'nun kuruluş, gelişme ve yıkılışına kadarki tarihsel süreç ile birlikte yaşamları, inançları bulundukları coğrafya ve kültürleri detaylı bir şekilde bulacaksınız.

Büyük Hun İmparatorluğu'nu kuran ilk hakanlardan olan Teoman ve Metehan (Mou-tun) gibi içlerinden dünya liderleri çıkaran devletin kuruluş sürecinden başlayarak yıkılışına kadar; kültür, inanç yapısı, ekonomik ilişkileri ve sosyal bakımdan antropolojik olarak Hun Türklerinin tarihte ne gibi izler bıraktığına da şahit olacaksınız.

devamını oku..
Etiketler : Tarih Kitapları
Kategori : Türk Devletleri
% 40
indirim
39.00
Liste Fiyatı : 65.00
Kazancınız : 26.00
Miktar :  
Adet
Stokta var
Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %40 indirim