Format Kitap
Barkod 9786257031509
Yayın Tarihi 2020-08-12
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 160
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Murat Çavga

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı forsu içinde geçen on altı (16) yıldız tarihte kronolojik olarak kurulmuş Türk devletlerini simgelemektedir. Tarihte kurulan 16 Türk devletinin ikincisi olan Batı Hun İmparatorluğu, Türklerin kurduğu ikinci büyük devlet olarak tarihte yerini almıştır.
Batı Hun İmparatorluğu ismi ile eserde ele alınan Hunların tarihsel süreci sadece devlet ismi olarak değil Türk bağımsızlık mücadelesi tarihinin de önemli bir yapıtaşı olması nedeniyle müstakil bir inceleme konusu yapılmıştır. Metehan'dan sonra Büyük Hun Devleti'nin dağılış süreci bir anda tamamen tarih sahnesinden silinmesi şeklinde gerçekleşmemişti. Hun Türk Medeniyeti binlerce yıllık kültürünü Büyük Hun İmparatorluğunun çöküş sürecinden sonra coğrafyada farklı yönetimler altında devletlere bölünerek sürdürmesi ile devam ettirmişlerdir.

Bu eserde; Türk Tarihi açısından kabul gören Çiçi Yabgu dönemindeki Hun İmparatorluğu'nu Batı Hun İmparatorluğu ve devamındaki Panu Yabgu Dönemi Batı Hun İmparatorluğu'nun ikinci dönemi olarak adlandırılmıştır. Kitapta ise o zorlu şartlarda Hunların hayatta kalma mücadelelerine, Türk tarihinin bozkırda geçirdiği kültürel ve sosyolojik değişimlere ve en nihayetinde Türk Ruhunu kendilerinden sonra gelecek Türk devletlerine aktarma mücadelelerinin tarihine tanıklık edeceksiniz.

devamını oku..
Etiketler : Tarih Kitapları
Kategori : Türk Devletleri
% 40
indirim
39.00
Liste Fiyatı : 65.00
Kazancınız : 26.00
Miktar :  
Adet
Stokta var
Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %40 indirim