Format Kitap
Barkod 9786257031516
Yayın Tarihi 2020-08-12
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 240
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Murat Çavga

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı forsu içinde geçen on altı (16) yıldız tarihte kronolojik olarak kurulmuş Türk devletlerini simgelemektedir. Tarih sahnesinde Türkler her zaman bulundukları coğrafyada savaşçı ve organize olabilme özelliklerinden dolayı devletleri yıkıldıktan sonra da birlikte hareket edebilme özelliklerinden dolayı yeninden ayağa kalkabilmiş ve kaldıkları yerden medeniyetlerini ve kültürlerini devam ettirebilmişlerdir. Avrupa Hun İmparatorluğu Türklerin tarih sahnesinde kurduğu Üçüncü büyük Devlet Olarak Cumhurbaşkanlığı forsunda temsil edilmektedir.

İçinden Atilla gibi bir fatih çıkarmış olan Avrupa Hun imparatorluğu onun Sınırlarınızda sorun varsa bun gidermenin en iyi yolu sınırlarınızı genişletmektir. sözünden yola çıkarak Hun Türklerini batıya taşıması bakımından Türk tarihinde çok önemli bir yere hazidir.

Avrupa Hun İmparatorluğu tarihi Kavimler göçünü başlatması ve şimdiki Avrupa tarihinin yazılmasında çok önemli bir yere sahiptir. Batı'ya göç eden Hunlar sayesinde Germen, Got, Norman gibi birçok kavim savaşlar neticesinde oradan oraya savrularak şimdiki Avrupa'nın demografik yapısını oluşturmuşlardır.

Hunlar savaşçılıklarında yanlarında getirdikleri birçok yenilik Avrupa Savaş tarihini de derinden etkilemiştir. Vatikan yok olma tehlikesi yaşarken Doğu Roma artık çöküşe geçmiştir. Hunlar ayrıca Doğudaki halklara örnek olmuş Bulgarlar, Sagurlar ve birçok kavim onların izini takip ederek Avrupa'ya gelip yerleşmişlerdir. Avrupa Hunları sayesinde ilk kez Batı, doğudan gelen insanları tanımış onların adetlerini öğrenmiştir.

devamını oku..
Etiketler : Tarih Kitapları
Kategori : Türk Devletleri
% 40
indirim
45.00
Liste Fiyatı : 75.00
Kazancınız : 30.00
Miktar :  
Adet
Stokta var
Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %40 indirim